O nas

Modelarstwo jest ciekawą, oryginalną i rozwijającą różne umiejętności formą spędzania wolnego czasu. Chcąc przybliżyć Łodzianom tematykę modelarstwa zdalnie sterowanego i pokazać im jak oryginalna i pasjonująca jest zabawa takimi modelami, stworzyliśmy Sterownię.

 Sterownia jest klubem modelarskim dla dzieci i młodzieży organizującym regularne zajęcia motoryzacyjno-modelarskie. Naszym celem jest promowanie modelarstwa RC oraz aktywne uczestniczenie w życiu modelarskim poprzez organizowanie pokazów, warsztatów i zawodów.

 Poprzez modelarstwo zdalnie sterowane wprowadzamy dzieci oraz młodzież w świat motoryzacji i sportów motorowych w sposób ciekawy i pasjonujący. Z naszą działalnością wiążemy pewne nadzieje, że uda nam się stworzyć pokolenie dobrych kierowców, a tym samym przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W okresie 1.X 2012 – 20. V 2013 Sterownia mieściła się przy ulicy Wierzbowej 18 gdzie w poprodukcyjnej hali znajdował się tor modelarski. Stacjonarny charakter klubu i wynikające z tego faktu ograniczenia skłoniły nas do decyzji o przekształceniu się w klub mobilny. Dziś Sterownia dysponuje przenośnym torem wyścigowym , który jest wykorzystywany na bieżącą działalność klubu.

Sterownia wielokrotnie pojawiała się w łódzkich gazetach, audycjach radiowych, a także w programach telewizyjnych o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim.