Aktualności

 • Sezon zajęciowy 2023/2024 - 4 września 2023

  Kończą się wakacje więc już za chwilę rozpoczniemy kolejny, jedenasty już sezon zajęciowy. Z radością informujemy, że ubiegłoroczny terminarz spotkań nie ulegnie zmianie. Grafik warsztatów jest dostępny w zakładce OFERTA.

 • Nowy klub modelarski na mapie Łodzi - 13 marca 2019

  W WDK Ariadna udało nam się zawiązać kolejny klub modelarski. Zajęcia odbywać się będą regularnie w poniedziałki w godzinach 18.15-19.45. Serdecznie zapraszamy!

 • Zawody „Sterownia Cup” – 1. edycja - 5 grudnia 2018

  Uwaga, zawody! W najbliższą sobotę (8. grudnia) w godzinach 10.30-14.30 mamy w planach zorganizować 1. edycję naszych wewnętrznych zawodów „Sterownia Cup”. Lokalizacja: Dom Kultury 502, Łódź, ul. Maksyma Gorkiego 18. Z uwagi na prowadzone prace budowlane tymczasowe wejście do budynku znajduje się od strony pizzerii Da Grasso. Opłata startowa – 25 zł. Zgłoszenia (obowiązkowe) proszę wysyłać sms (693-871-266) lub za pomocą FB. Uprzejmie prosimy o zmianę obuwia. Do zobaczenia!

  flagi

 • Pierwsze spotkanie organizacyjne w sezonie 2018/2019 - 16 września 2018

  Sterownia Łódź i Centrum Kultury Dziecka serdecznie zapraszają na spotkanie organizacyjne klubu modelarskiego w Zgierzu. Spotkanie odbędzie się 18. września o g. 18.00 w CKD w Zgierzu przy ulicy Rembowskiego 17. Serdecznie zapraszamy!CKD

 • Sterownia Łódź na 595. urodzinach Łodzi! - 22 lipca 2018

  Sterownia Łódź przy wsparciu organizacyjnym i finansowym Urzędu Miasta Łodzi (http://uml.lodz.pl/) przygotowuje atrakcję modelarską w ramach 595. urodzin Łodzi. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich chętnych na wspólne jeżdżenie modelami RC na ulicy Piotrkowskiej. Na specjalnie przygotowanym torze między ulicami Zamenhofa i Roosevelta, w godzinach 12.00-17.00 czekać na Was będą nasze pojazdy. W ramach wydarzenia prowadzić będziemy naukę jazdy modelami RC oraz pokazy aut zdalnie sterowanych. Nie zabraknie również przejazdów w okularach FPV, dzięki którym spojrzycie na tor z perspektywy kierowcy. Przyjdźcie i pościgajmy się razem na Piotrkowskiej!

  logo_wer_podst_zhaslem_pl_kolor

 • Nowe lokalizacje zajęć w Łodzi - 18 listopada 2017

  Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi instytucjami kultury w Łodzi. Spróbujemy uruchomić zajęcia na Teofilowie (Centrum Twórczości Lutnia Bałuckiego Ośrodka Kultury) oraz na Widzewie (Dom Kultury 502). Proszę uważnie śledzić nasze wpisy na fanpage’u Sterowni na Facebook’u.

 • Wznawiamy zajęcia - 12 września 2017

  Po wakacyjnej przerwie czas na powrót do regularnych warsztatów. W środę 13. września o godzinie 18.00 w SP3 w Głownie (Karasicka 35) odbędzie się spotkanie organizacyjne dla naszych klubowiczów. Z kolei we wtorek 19. września (g. 18.00) zapraszamy na pierwsze spotkanie do Zgierza (Centrum Kultury Dziecka, Rembowskiego 17). Informacje dotyczące pozostałych lokalizacji będziemy podawali na bieżąco.

 • Zawody klubowe „Sterownia Cup” - 30 kwietnia 2017

  Pościgajmy się! W dniu 6. maja o godzinie 10.00 planujemy zorganizować zawody modelarskie dla naszych klubowiczów. Zawody odbędą się w Brzezinach przy ulicy Łódzkiej 43 (DK 72, budynek na zdjęciu). Będziemy się ścigać modelami klubowymi typu on-road w warunkach ograniczonej przyczepności. Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie zgłoszenia (obowiązkowo) na kontakt@sterownialodz.pl lub wysłanie sms na nr 693-871-266. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł. Na miejscu udostępnimy serwis kawowo-herbaciany. Prowiant we własnym zakresie. Minimalna liczba zawodników wynosi 12 osób. Serdecznie zapraszamy i liczymy na spore zainteresowanie.

  20170430_193153
 • WOŚP 2017 - 21 stycznia 2017

  Jak co roku Sterownia Łódź wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W dniu 15 stycznia w godzinach 12-15 pojawiliśmy się z naszymi modelami na rynku głównym Manufaktury w Łodzi. Mimo mrozu i padającego śniegu razem z naszymi pojazdami uzbieraliśmy całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa pojawimy się tam znów za rok!

 • Wesołych świąt Bożego Narodzenia! - 24 grudnia 2016

  Wszystkim naszym klubowiczom oraz ich rodzinom, naszym fanom oraz przyjaciołom chcielibyśmy życzyć wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, beztroskich chwil spędzonych przy wigilijnym stole oraz wielu udanych prezentów (niekoniecznie zdalnie sterowanych ).

  choinka
 • Czas na Koluszki! - 11 października 2016

  W dniu 17. października o godzinie 18.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie organizacyjne naszego klubu modelarskiego w Koluszkach. Tym samym zakończymy proces wznawiania działalności klubów z poprzedniego roku. Grafik naszych zajęć w różnych miejscowościach dostępny jest w zakładce „OFERTA”.

 • Trwa wznawianie zajęć klubowych - 19 września 2016

  Wrzesień i początek października to dla nas okres wytężonej pracy. Tydzień po tygodniu wznawiamy zajęcia w poszczególnych miejscowościach. Na chwilę obecną uruchomione zostały zajęcia w Jeżowie, a w tym tygodniu spotkania organizacyjne odbędą się w Zgierzu (wtorek, 17.30, CKD) i Głownie (środa, 17.00, SP3). Do końca miesiąca planujemy jeszcze wystartować z zajęciami w Niesułkowie, a na początku października pojawimy się w Łodzi na Retkini.

  Z powodu remontu Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach zajęcia tamtejszego klubu wystartują z opóźnieniem. Będziemy na biężąco informować o sytuacji.

 • Sterownia Cup – 2. edycja - 22 czerwca 2016

  Uwaga zawody! W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w RC ARENA rozpoczną się zawody „Sterownia Cup”. Będzie to druga edycja naszych zawodów klubowych i zarazem wydarzenie zamykające nasz sezon modelarski 2015/2016. Zapisy na zawody przyjmujemy do piątku do godzin 20.00. Zgłoszenia są obowiązkowe!

  Adres: Śnieżna 10 – wejście po lewej stronie od bramy głównej, pod rampą na 1. piętro

  Wpisowe: 25 zł

  Przewidywane zakończenie: godzina 13-14

  Na miejscu istnieje możliwość zrobienia kawy/herbaty, prowiant we własnym zakresie.

 • Zawody o puchar Prezydenta Zgierza - 1 czerwca 2016

  UWAGA ZAWODY! W dniu 4. czerwca o godzinie 9 odbędą się zawody modelarskie o puchar Prezydenta Zgierza. Zainteresowanych zapraszam na małą salę MOSiR przy ulicy Wschodniej 2. Do piątku do godziny 20 przyjmujemy zgłoszenia. W zawodach może wystartować każdy kto uiści na miejscu opłatę startową w wysokości 20 zł. Będziemy jeździć naszymi modelami typu ON-ROAD na oponach gumowych. Gorąco zapraszamy!
  Zgłoszenia: 693-871-266 (SMS) lub kontakt@sterownialodz.pl
 • Zawody Sterownia Cup - 4 kwietnia 2016

  Sterownia Cup nadciąga!
  Dnia 9. kwietnia o godzinie 10.00 w RC ARENA (Łódź, ul. Śnieżna 10), odbędą się pierwsze, pilotażowe zawody dla naszych obecnych i byłych klubowiczów. Będziemy się ścigać modelami klubowymi w warunkach ograniczonej przyczepności czyli na wykładzinie dywanowej z oponami plastikowymi. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt: kontakt@sterownialodz.pl lub 693 871 266. Zgłoszenia (podanie imienia i nazwiska) przyjmujemy do 8. kwietnia do godziny 20.00. Osoby niezgłoszone nie będą mogły wziąć udziału w zawodach. Na miejscu dostępna będzie gorąca herbata i kawa, prowiant we własnym zakresie. Wpisowe 25 zł płatne na miejscu. Czas trwania zawodów uzależniony jest od liczby zgłoszonych zawodników.

  Uprzejmie prosimy o udostępnienie tej informacji. Zawodnicy na start!

   

   

 • Nowy klub w Niesułkowie k. Strykowa - 8 lutego 2016

  W najbliższą środę o godzinie 18.45 w domu kultury w Niesułkowie odbędzie się spotkanie organizacyjne klubu modeli RC. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 • Nowy klub w Głownie - 15 listopada 2015

  Z naszymi zajęciami dotarliśmy do Głowna. Znaleźliśmy odpowiednie miejsce na nasze zajęcia więc w najbliższym tygodniu przeprowadzimy kampanię reklamową w szkołach. W piątek 20. listopada o godz. 18 w SP 3 w Głownie odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami. Gorąco zapraszamy!

 • Kluby z ubiegłego roku wystartowały - 3 listopada 2015

  Z radością informujemy, że wszystkie aktywne kluby z zeszłego roku wznowiły spotkania modelarskie. W grafiku mamy jeszcze wolne środy, piątki i soboty więc najwyższy czas rozkręcać kolejne nowe miejsca.

 • Wznowienie zajęć - 7 września 2015

  Po wakacyjnej przerwie czas wrócić do pracy! Sukcesywnie będziemy reaktywowali grupy modelarskie w Łodzi i okolicach. W tym sezonie chcemy dodatkowo zagościć w Strykowie i Głownie. Najbliższe spotkanie organizacyjne -  najbliższy czwartek, Koluszki, SP1, godzina 17.

 • Zawody klubowe w Zgierzu - 3 czerwca 2015

  W najbliższą niedzielę (7.06) w Zgierzu o godzinie 16 organizujemy zawody modelarskie dla naszych klubowiczów. Zainteresowanych zapraszamy na małą halę zgierskiego MOSiRu przy ulicy Wschodniej.

 • Piknik rodzinny w Łodzi - 10 maja 2015

  W dniu wczorajszym pojawiliśmy się z naszymi modelami w parku im. Moniuszki na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez ZDiT w Łodzi. Tematem przewodnim imprezy była budowa dworca Łódź Fabryczna. Na ułożonym przez nas torze swoich sił próbowali najmłodsi, czasem również z pomocą opiekunów.

 • RC Arena w Łodzi - 27 kwietnia 2015

  Nie będziemy dłużej ukrywać faktu, że w Łodzi w niedługim czasie powstanie RC Arena czyli miejsce spotkań modelarzy samochodowych z całej Polski. Znajdująca się przy CH M1 hala o powierzchni 1200 m. kw. będzie posiadać 2 tory główne (offroad i onroad), oba po 500 m. kw. oraz tor do driftu przygotowywany przez Rcdriftlodz. My natomiast będziemy dysponować przestrzenią 80 m. kw., na której stworzymy tor do jeżdżenia onroadu na kołach do driftu. Planujemy prowadzić tam nasze zajęcia klubowe, organizować zawody oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Wiążemy z tym miejscem spore nadzieje i wierzymy, że dzięki stałej miejscówce będziemy mogli dalej się rozwijać. Historia kołem się toczy i Sterownia znów po części będzie stacjonarna. Otwarcie 9. maja. Szczegóły wkrótce.

 • Konferencja Dell - 22 kwietnia 2015

  W dniu wczorajszym (21. kwietnia 2015) gościliśmy z naszymi modelami na konferencji firmy Dell w warszawskim Hotelu Hilton. Dla uczestników przygotowaliśmy 3 modele i wykładzinowy tor z pomiarem czasu. Przez 8 godzin przez nasz tor przewinęło się wielu spragnionych sportowych emocji gości. Wśród nich byli zupełnie początkujący kierowcy jak i osoby, które pierwsze modelarskie kroki mają już za sobą. Całkowicie nowy system band sprawdził się i skutecznie opierał się uderzeniom modeli. Również nowa wykładzina prezentowała się bardzo estetycznie i nie fałdowała się zbyt mocno (za to waży sporo :P ). Podsumowując: poznaliśmy fajnych ludzi, z którymi można było pogawędzić o modelarstwie, przeprowadziliśmy emocjonujące zawody i przede wszystkim pozyskaliśmy kolejnego zadowolonego klienta.

 • Festiwal Hobby w Łodzi - 5 grudnia 2014

  W najbliższą niedzielę w Łodzi przy ulicy Politechniki 4 (hala Expo) w godzinach 13-17 odbędzie się łódzki festiwal hobby. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla odwiedzających. Szczegóły na zamieszczonym plakacie. Zapraszamy!

 • Rozpoczynamy zajęcia na Retkini! - 3 października 2014

  A teraz Retkinia słucha uważnie. W najbliższy czwartek o godzinie 18.15 odbędzie się pierwsze spotkanie klubu w CZP nr 3. Zapraszamy wszystkich klubowiczów na zajęcia.

 • Klub RC w Koluszkach - 30 września 2014

  Reaktywacja zajęć modelarskich w Koluszkach. W najbliższy poniedziałek (6. października) o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne klubu w SP 1 (Zagajnikowa 12, Koluszki). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 • Zawody Benek Cup - 26 września 2014

  Jeśli nie macie pomysłu na weekend to zapraszamy jutro i w niedzielę do starej hali Expo w Łodzi na zawody modeli RC. Będziemy tam również my z naszym torem i modelami. Szukajcie nas w godzinach 12-16.

  Przypominamy również o kończącym się głosowaniu w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego. Jeśli jeszcze nie głosowaliście to przypominamy o projekcie LO 0193 …

 • Budżet obywatelski - 21 września 2014

  Przypominamy, że od wczoraj można głosować na projekty zgłoszone do łódzkiego budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do głosowania na projekt numer LO 193 czyli budowę toru dla sportów modelarskich i rowerowych oraz dla rolkarzy.

  Jak to zrobić? Najwygodniej wejść na stronę:

  https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/

  i postępować zgodnie ze wskazówkami na stronie. Pod uwagę będą brane TYLKO poprawnie wypełnione formularze.

  Gdyby ktoś potrzebował wersje papierowe to są one do pobrania tu:

  http://www.uml.lodz.pl/samorzad/konsultacje_spoleczne/

  Zachęcamy do głosowania i prosimy polecać ten projekt dalej. Liczymy na Wasze wsparcie!

 • Modelarski projekt w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego - 11 września 2014

  W związku ze zbliżającym się głosowaniem w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego pragniemy poinformować, że środowisko modelarskie stworzyło pewien projekt. Zakłada on budowę kompleksu torów modelarskich na terenie MOSiR w parku 3 Maja. Zbudowana infrastruktura służyłaby również rowerzystom i rolkarzom. Zapraszamy do zapoznania się z projektem nr LO193 i głosowania. Nie musimy chyba dodawać, że dzięki tej realizacji Łódź ma szansę stać się stolicą modelarstwa zdalnie sterowanego. Bez Waszego głosu może się to nie udać …

  A w najbliższą sobotę na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się prezentacja wszystkich projektów. Naturalnie pojawią się też modele RC

 • Rusza zgierski klub modeli RC - 4 września 2014

  Rok szkolny zaczął się na dobre więc i my powoli ruszamy z naszymi klubami. Po bardzo pracowitych wakacjach przygotowujemy się do wznowienia naszych regularnych warsztatów. Na pierwszy ogień pójdzie Zgierz, gdzie już 16. września w CKD odbędzie się spotkanie organizacyjne. Osoby zdecydowane na uczestnictwo w zajęciach mogą się już zapisywać do grup modelarskich bezpośrednio w CKD lub telefonicznie. W tym roku szkolnym będziemy się spotykać we wtorki w godzinach 16.30- 18.00 i 18.15-19.45. Na spotkaniu organizacyjnym dokonamy podziału na grupy.